DEĞERLİ KOÇ AİLESİ

Bizler, Önder APO’nun başlattığı “Demokratik Siyasal Çözüm Süreci” sonucunda Karadeniz’den Dersim’e, oradan da Güney Kürdistan’a geçen ve sizlerin evladı, bizlerin cesur, fedakâr ve her zaman için örnek alacağı yiğit komutanımız Heval Celal’in (Mahir Koç) yoldaşları ve savaşçılarıyız. Yoldaşı, silah arkadaşı ve savaşçısı olmaktan büyük gurur duyduğumuz Heval Celal’in siz değerli ailesine yazmak, yazarken yaşadığımız ve ömrümüzün sonuna kadar unutmayacağımız birlikteliğimizin gururunu paylaşmak bizler için büyük bir vefa borcuydu. Böylesi bir borcu ödemek için büyük bir sabırsızlık içindeyken henüz iki-üç gündür geldiğimiz Medya Savunma Alanlarında elimize geçen imkânı değerlendirerek sizlere ulaşmaya çalıştık. Siz Şehit Celal’in ailesine ulaşabilmenin büyük mutluluğu içindeyiz.

Değerli Koç Ailesi;
Kürt halkı gibi mazlum bir halkın atan yüreği, düşünen beyni biçimindeki bir rolü üstlenen PKK gerillası olmak her Kürt genci için gururların en büyüğü olmalı. Böylesi bir gururun kaynağı olan Kürdistan dağlarında gerillacılık yapmak elbette ki çok büyük nitelikler gerektirir. Her şeyden önce halkına ve ülkesine büyük bir sevgi kadar, öfkeyle dolu olmayı gerektirir. Yine bu sevgi ve öfkesini yaşamla buluşturacak sadakat ve cesaretle donanmayı gerektirir. Sahip olduğu sadakat ve cesareti her türlü zorlu koşullarda büyük bir fedakârlıkla sınayarak ispatlamak gerekir. İşte tüm bu meziyetlerin ve daha fazlasının buluştuğu böylesi bir insanı ve onunla yüceliğe dayalı sınanmış birlikteliğimizi “HEVAL”likle adlandırdık. HEVAL’liğimizle kutsanmış birlikteliklerimiz özgür Kürdistan’ın mayası haline geldi. Bu anlamıyla “HEVAL”, özgür Kürt’ün kutsallığıdır.
  Evladınız ve bizlerin de komutanı olan Şehit Celal, tüm bu nitelikleriyle PKK gerillası içinde HEVAL kutsiyetini en zirvede yaşayanlardan biri olarak unutulmayacaktır. Öylesi bir evladın ailesi olarak ne kadar gururlansanız yeridir. Bizler de onun hevali ve komutası altında mücadele etmiş savaşçıları olarak o haklı gururu sonuna kadar yaşıyoruz. Şehit Celal’in ailesi olmanın gururu ile onun savaşçıları olmanın gururu bizi sizlerle buluşturan oldukça önemli ve de anlamlı bir bağ. Elbette ki bu gururu yaşamak kadar, bu gururun kaynağı olan Şehit Celal’in anısına bağlı olmak, anısını yaşatmak gibi bir görevimizin olduğunun da bilincindeyiz. Bu bilinç, halkımızın haklı davasına son nefesimize kadar sahiplik ederek onu zafere taşımak olacaktır.

Değerli Koç Ailesi;
Kürt halkı içinde ve Kürdistan dağlarında gerillacılık yapmanın zorlukları ortadayken, devrimi zafere taşımak amacıyla gerillayı Türkiye taşırmak, Türkiye halkı içinde gerillacılık yapmak çok daha zor bir görev. İşte böylesi zor bir görevi öncü-komutan düzeyde üstlenen ve sadece üstlenmekle kalmayıp, üstlendiği görevi hakkıyla yerine getiren ender gerilla komutanlarında biri de Şehit Celal oldu. Başarıyla yerine getirdiği bu görev, mücadele tarihimizde hak ettiği yeri daha şimdiden aldı. Onun öncü komutan düzeyde yerine getirdiği bu tarihi Karadeniz pratiğine tanıklık etmiş olan bizler, yaşadığımız o günlerin anısını oluşturan kimi fotoğrafları derleyerek sizlere emanet etmek istedik. Ailesi olarak bunu en fazla hak edenler olduğunuzu düşündük.

Değerli Koç Ailesi;
Hiç kuşku yok ki Şehit Celal’in büyüklüğüde ailesi olarak sizlerin, özelde anne ve babasının payı oldukça büyük. Böylesi bir büyüklüğe sahiplik etmek de ayrıca bir büyüklüğü gerektiriyor. Sizlerin böylesi bir büyüklüğü hakkıyla göstereceğinize inanıyor, Şehit Celal’in anısına bağlılığın gereği olarak Başkan APO’nun yolunda Kürdistan devrim davasına sonuna kadar bağlı kalarak en güçlü katılımı sergileyeceğinize inanıyoruz. Bu inançla sizlere en içten sevgilerimiz yolluyor, yaşamınızda başarılar diliyoruz.

Devrimci Selamlar ve Saygılar
28.08.2013
Mücadele Yoldaşları Adına (Rojhat Ankara)